Парад рідкісних професій «Дорога в професію починається з мрії»

 

Українці постійно освоюють нові професії, серед них і доволі незвичні – лайф-коуч, футуролог, аерографіст чи сюрвейєр.

1. Футуролог. Прорахунок і оцінка ризиків – невід’ємний аспект будь-якого сучасного бізнесу. Цей процес неможливий без довготермінового прогнозу розвитку бізнесу, економіки країни в цілому. Саме такими прогнозами і займаються футурологи. Їх завдання – спрогнозувати майбутнє на основі наукових даних та аналітичних методів. 

2. Лайф коуч. Ця професія також набуває популярності. Такі спеціалісти пропонують людям допомогу в постановці та досягненні своїх цілей. Лайф коучинг дає можливість реалізувати себе і досягти поставленої мети, працюючи з тими ресурсами, про які клієнт і не здогадувався, або недооцінював їх. 

3. Аерографіст. Людина, яка володіє технікою образотворчого мистецтва і може нанести малюнок на будь-яку поверхню. За допомогою розпилювача фарби можна досягти чудових декоративних ефектів. Аерографіст виконує художні роботи оформлювального, рекламного і шрифтового характеру, включно зі складанням та виготовленням трафаретів. 

4. Сюрвейєр. За результатами роботи такого фахівця страхова компанія ухвалює рішення про укладання договору страхування. Людина, що працює сюрвейєром, здійснює огляд майна, прийнятого на страхування, оцінює його вартість. 

5. Факір. Професія факіра достатньо стара, проте в Україні переживає зараз підйом. За останні 20 років друге дихання їй дають театри вогню, що викликають велике зацікавлення у публіки.. Загалом факіри – це люди, які працюють із вогнем та піротехнічними інструментами на різних фестивалях і, в так званих, театрах вогню, цирку тощо.

6. Кавіст. Представник цієї професії відповідає за елітний український алкоголь. До обов'язку кавіста входить вміння підібрати алкоголь на будь-який смак і колір, з урахуванням ситуації та мотиву. Таких дегустаторів наймають переважно дорогі алкогольні магазини та ресторани.

7. Постижер - спеціаліст зі створення накладної рослинності. До сфери його діяльності входить створення перук та шиньйонів, а також вусів та бакенбардів. Кожне замовлення суто індивідуальне, тому робота постижера надто копітка. Так, на створення однієї перуки йде в середньому кілька місяців.

8. Твітестер. Це також дегустатор, але не міцних, а просто гарячих напоїв, а саме - чаю. Досвідчений спеціаліст (п'ять років навчання і стільки ж практики) спроможний розрізнити до кількох тисяч смакових відтінків.

 


 

 


Коментарі