Про нас

Періодичні видання, які передплачує 

Лазірківська  бібліотека для дорослих  дітей на 

2019 рік









Наша історія


 Наша бібліотека була створена ще в повоєнні часи. Коли ревком почав впроваджувати в життя перші декрети радянської влади, розподілу землі та ліквідацію неписемності. Більшовики почали відкривати школи, клуби,  хати-читальні. В Лазірках така хата, за розповідями старших людей, була першою Лазірківською бібліотекою.
  У 1930 році коли встановили колгоспний лад і створили ТСОЗ(товариство по спільному обробітку землі) «Незаможник», хату-читальню переобладнали на клуб. При ньому і відкрили бібліотеку.
 Коли Лазірки стали районним центром в 1935 році, то для бібліотеки виділили приміщення в двохповерховому будинку де знаходилася районна рада. На першому поверсі була бібліотека для дорослих і бібліотека для дітей та юнацтва.
  Пізніше бібліотеку для дітей та юнацтва перевели в інше приміщення, а  для дорослих - в новозбудований клуб. Люди любили читати книгу, тягнулися до неї та до навчання.
Але не довго лазірчани насолоджувалися миром та спокоєм, бо в 1941 році розпочалася Велика Вітчизняна війна. Коли фашисти захопили Лазірки, приміщення де була бібліотека, перетворили на казарму. Селяни не встигли врятувати всі книги. А  в 1943 році, втікаючи з Полтавщини, фашисти нищили все що могли - це були школа, лікарня, клуб, бібліотека.
  Після  війни  відремонтували колишній двохповерховий будинок, і бібліотека знову відновила свою роботу. 
  Бібліотека завжди поповнювалася новими книгами, хоч як тяжко жив народ.
  У 1962 році село Лазірки увійшли до складу Лубенського району і тоді бібліотека стала зональною. А у 1973 році бібліотеку дорослу об`єднали з дитячою та юнацькою.
  В 1978 році побудували новий двоповерховий Будинок Культури, куди й пе-ревели бібліотеку.
  З 1991 року коли, Україна стала Незалежною, до бібліотеки стали надходити книги більше українською мовою.
  В 2000 році бібліотека, в який раз, переїжджає на нове місце. Кілька кімнат виділили в дитячому садку.
   За своє існування бібліотека пережила багато поганого, але й багато хорошого. За ці часи багато чого змінилося: люди які працювали, читачі, відвідувачі та фонд. Мінялося все, крім методів роботи бібліотеки, бібліотечних знань, нових книг, залучення до бібліотеки нових читачів, дітей, юнаків. Бібліотека спрямовує свою роботу на оперативне висвітлення сучасних читацьких інтересів, вивчення розвитку та удосконалення краєзнавчої роботи, вивчення історії та культури рідного краю, народних звичаїв, обрядів та традицій.
  Бібліотека – це джерело знань. Її люблять відвідувати: дідусі та бабусі, дяді та тьоті, вчителі шкіл та училища, вихователі дитячого садка, працівники лікарні, Будинку культури та Будиноку дитячої та юнацької творчості, малеча, школярі та студенти місцевого училища.  
Читачі які полюбляють книги можуть користуватися книжковим фондом, який налічує понад 24414 тисяч примірників художньої літератури.  В 70- х. роках фонд бібліотеки налічував більше 35 тисяч книг самої дорослої бібліотеки. Більша частина фонду художня література, також чимало довідкових видань. В наявності багатотомні видання, збірки російських та українських письменників. На полицях бібліотеки є також багато цікавих видань про образотворче мистецтво, культуру, та багато цікавих періодичних видань для дорослих та дітей.
   В бібліотеці також є алфавітний та систематичний каталог, картотека статей. Читачі  мають вільний доступ до фонду. Працюють два штатних працівника. Режим роботи бібліотеки зручний для користувачів.






   



                
             
                   
 
               

               

            
               
               


           
         
               
               
             
           

     

         
              

     
             
                                             






            




               
               
                   








                               




Коментарі